2414/205
Russisk ikon med fremstilling af Gudsmoderen Tikhvinskaja. Tempera på træpanel. 19. årh. 36×31 cm.
Få ridser, afskalninger og krakeleringer. Malerester fra en væg.
Ældre malerier, møbler og varia, 1. april 2024
Vurdering
Hammerslag
29 bud