1850/746
Dansk møbeldesign
Lænestol med ben af teak, betrukket med blågrøn uld. Udført og mærket hos Bramin. 1960'erne.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Betræk med smuds og pletter.
Moderne kunst og design, 11. december 2018
Vurdering
Hammerslag
27 bud