2204/​901

Annelise & Per Linnemann-Schmidt

Lav vase af chamotte, dekoreret med brun glasur, modelleret i relief. Sign. Palshus Denmark, APLS, c19. H. 14. Diam.

Udstillet: “100 ans de céramique danoise”, Maison Du Danemark, Paris, 2018. Udstillet: Sophienholm: “100 års dansk keramik”, 2019. Udstillet: Skovgaardsmuseet: “100 års dansk keramik”, 2019. Udstillet: Det Ny Kastet: “100 års dansk keramik”, 2019.

Mindre overfladeridser.

Moderne kunst og design, 25. januar 2022

Vur­dering

3.000 DKK

Hammerslag