1817/60
C. A. Schleisner (f. Lyngby 1810, d. København 1882)
Portræt af en dame iført blå kjole, hvidt sjal og kysehat bundet med gul sløjfe. Sign. Schleisner 1838. Olie på lærred. 30×23.
Mindre krakeleringer.
Ældre malerier og møbler, 23. april 2018
Vurdering
Hammerslag
22 bud