2434/2000
Dobbeltkapslet lommeur af 14 kt. guld. Ankergang og kroneoptræk. Støvkapsel af forgyldt metal. Ø 54 mm. Kæde af forgyldt metal. Uret (uden kæde) vejer ca. 104 g. 1910'erne.
Rød æske medfølger. Personlig gravering på støvkapslen.
Stand
Fremstår med alders- og brugsslitage. Uret fungerer, men der garanteres ikke for funktionaliteten.
Eftersyn
I
Lyngby
Auktion
Kategori
Sælges
Vurdering
Næste bud
Dit maksbud
11 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
274699 (Autobud) | ||
900678 | ||
274699 | ||
818051 (Autobud) | ||
274699 | ||
818051 (Autobud) | ||
1115880 | ||
818051 | ||
1115880 | ||
999018 | ||
846622 |
Levering
Levering i USA fra
Log ind for at se den nøjagtige pris for levering til din adresse.