2436/​102

Et par franske Charles X opsatser af forgyldt bronze, fodstykker prydede med akantus og franske liljer, i siderne to hanke med bladværk. 19. årh. H. 11. L. 29. Diam. 9,5. (2)

Fremstår med alders- og brugsslitage. Senere skruer med rust, én mangler. Skåle medfølger ikke.

Ældre malerier, møbler og varia, 2. september 2024

Vur­dering

2.000–3.000 DKK

Hammerslag

1.050 DKK

1.050 DKK
1.000 DKK