2436/102
Et par franske Charles X opsatser af forgyldt bronze, fodstykker prydede med akantus og franske liljer, i siderne to hanke med bladværk. 19. årh. H. 11. L. 29. Diam. 9,5. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Senere skruer med rust, én mangler. Skåle medfølger ikke.
Ældre malerier, møbler og varia, 2. september 2024
Vurdering
Hammerslag