Tibetansk figur af forgyldt bronze i form af firarmet Chenrezig. Ej forseglet bund. 17. årh. Vægt 320 gr. H. 12,5 cm.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: asian@bruun-rasmussen.dk
Asiatisk kunst, 28. maj 2019