1622/782
Christian Dell (f. Offenbach am Main 1893, d. Wiesbaden 1974)
“President”. Kaiser bordlampe af patineret messing. Formgivet i 1930'erne. H. 45 cm.
Stand
Brugsslitage. Ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Auktion
Moderne kunst og design, 31. maj 2016
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
16 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||