872/935
Jake Berthot (f. Niagara Falls, New York 1939, d. Accord, Rochester, New York 2014)
“Reach #5”, 1972. Sign., betitlet og dateret på bagsiden. Olie på lærred monteret på træ. 51×51. Uindrammet.
Malerier og skulpturer, 6. juni 2017
Vurdering
Hammerslag