2032/856
Dansk design
Standerlampe af sortlakeret metal med justérbar skærm. Udført hos Lyfa. 1940–50'erne. H. 130–166.
Stand
Brugsslitage. Ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Auktion
Moderne kunst og design, 4. august 2020
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
1 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|