2437/635
Mogens Koch (f. Frederiksberg 1898, d. København 1992)
Reolvæg af massiv eg, bestående af seks bogkasser og to sokler. Udført og mærket hos Rud. Rasmussen Snedkerier. Bogkasser H. 76. B. 76. D. 27,5. Sokler H. 5. B. 76. D. 27,5. (8)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Pletter fra hvid maling. Lugter af røg.
Moderne kunst og design, 10. september 2024
Vurdering
Hammerslag
33 bud