2014/80
DSB hattehylde af sortlakeret metal med overliggende samt mindre underliggende hylde. H. 24,5. B. 189. D. 40.
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Enkelte afskalninger. Én bøjle til net mangler.
Ældre malerier, møbler og varia, 30. marts 2020
Vurdering
Hammerslag