2014/​80

DSB hattehylde af sortlakeret metal med overliggende samt mindre underliggende hylde. H. 24,5. B. 189. D. 40.

Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Enkelte afskalninger. Én bøjle til net mangler.

Ældre malerier, møbler og varia, 30. marts 2020

Vur­dering

3.000–4.000 DKK

Hammerslag