1533/588
Poul Janus Ipsen (f. København 1936)
“På vej mod lyset IV”. Sign. Poul Janus Ipsen 69. Skulptur af plexiglas. 68×53.
Proveniens: Ove Højgaard Andersen.
For konditionsrapport kontakt afdeling.
Moderne kunst og design, 11. august 2015
Vurdering
Hammerslag