1951/28
Niels Holsøe (f. København 1865, d. Charlottenlund 1928)
Interiør fra en grøn stue med talrige kobberstik og åbne verandadøre. Sign. N. Holsøe. Olie på lærred. 55×36.
Talrige krakeleringer. Retoucheringer. Mindre afskalninger.
Ældre malerier, møbler og varia (udskudt), 23. december 2019
Vurdering
Hammerslag