2436/285
To nålehuse af porcelæn i form af svøbelsesbarn og dameben, Den Kongelige Porcelainsfabrik; to hovedvandæg af sølv i form af leddeltefisk, ét stemplet for Fritz Sophus Albertus, (1877-ca. 1955) samt hovedvandsæg af pletsølv. 19. årh. L. 5,5–12 cm. (5)
Ældre malerier, møbler og varia, 2. september 2024
Vurdering
Hammerslag
33 bud