12139/​82

Vilhelm Kyhn (f. København 1819, d. Frederiksberg 1903)

Kystparti fra Bornholm 1849, Erindring fra Jægerspris 1848 & Udkant af en skov 1847. Alle sign. i trykket. Radering på papir. 10×11,5–30×30. Uindrammede. (3)

Sælger oplyser

Bornholmsk Kystparti med bred margin og i særdeles fin stand. De mindre blade beskåret og begge med pletter og mindre folder.

Kunst, antikviteter & design, 30. september 2021

Vur­dering

800–1.000 DKK

Hammerslag

850 DKK

18 bud

850 DKK
(Autobud) 800 DKK
750 DKK
(Autobud) 700 DKK
650 DKK
(Autobud) 600 DKK
550 DKK
(Autobud) 500 DKK
480 DKK
(Autobud) 460 DKK
440 DKK
(Autobud) 420 DKK
400 DKK
(Autobud) 380 DKK
360 DKK
(Autobud) 340 DKK
320 DKK
300 DKK