12139/82
Vilhelm Kyhn (f. København 1819, d. Frederiksberg 1903)
Kystparti fra Bornholm 1849, Erindring fra Jægerspris 1848 & Udkant af en skov 1847. Alle sign. i trykket. Radering på papir. 10×11,5–30×30. Uindrammede. (3)
Bornholmsk Kystparti med bred margin og i særdeles fin stand. De mindre blade beskåret og begge med pletter og mindre folder.
Kunst, antikviteter & design, 30. september 2021
Vurdering
Hammerslag
18 bud