2125/87
Ubekendt kunstner
Skulptur af patineret gips forestillende dreng med lam. 20. årh. H. 138 cm.
Proveniens: Erik Brandt
Fremstår med alders- og brugsslitage. Afskalninger. Revner. Reparationer. Afslag.
Ældre malerier, møbler og varia, 21. juni 2021
Vurdering
Hammerslag