2048/55
Edvard Eriksen (f. København 1876, d. sst. 1959)
“Den lille havfrue”. Sign. Edvard Eriksen sculp. R. A. Copenhagen. Figur af patineret gips. H. 23.
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 23. november 2020
Vurdering
Hammerslag
32 bud