2448/757
Edith Sonne (f. 1910, d. 1993)
Kugleformet vase af stentøj med smal munding, dekoreret med dekor i relief og brunlig glasur. Sign. Sonne. Udført og stemplet hos Saxbo, Denmark. Udført 1950–1968. H. 14.
Vurdering
101714 | ||
144870 | ||
101714 |