Holger Lübbers (f. København 1850, d. sst. 1931)
Kystparti med strandgæster. Sign. H. Lübbers 1919. Olie på lærred. 21×29.
Proveniens: ABR auktion 417, 1980 nr. 876.
Behov for let overfladerensning.