Erik Jørgensen (f. 1938)
To kompositioner. Én sign. Erik Jørgensen 92. Olie på papir. Lysmål 42×52. Bladstørrelse 57×39. (2)
Undersøgt i ramme. Original stand. Glas kunne trænge til en omgang pudsning.