2426/35
Kamingarniture af forgyldt bronze og rød marmor, bestående af et par seksarmede kandelabre og kaminur. Værket stemplet 'Franz Hermle'. Louis XVI form, 20. årh. H. ca. 62. (3)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Uret fungerer, men der garanteres ikke for funktionaliteten. Pendul og Optræksnøgle medfølger.
Ældre malerier, møbler og varia, 24. juni 2024
Vurdering
Hammerslag