2022/212
Samling pilleæsker mv. af sølv. Bestående af cigaretæske 9×9 cm, lille cigaretetui H. 8,5 cm, fire div. pillesæker, heraf to med rosenkvarts-indlægning. En lighter, en tumling samt to figurer i form af dromedar og putto. 20. årh. (10)
Mindre buler, ridser og mærker. Cigaretæske og cigaretetui med gravering.
Ældre malerier, møbler og varia, 25. maj 2020
Vurdering
Hammerslag
18 bud