I. L. Jensen, skole
Opstilling med ferskner bær og nødder i et fad på karm. Sign. Marie Lv. 1860. Olie på pergament. 28,5×37,5.
Proveniens: Bruun Rasmussen auktion 546, 2005 nr. 691.
Kanter forstærket med lærred. Mindre krakeleringer og retoucheringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 1. marts 2021