2040/341
Victoriansk serveringsbakke af sortlakeret metal, dekoreret i guld med kineserier. 19. årh. L. 84 B. 66.
Rust på bagsiden. Ridser og mærker. Slitage på dekoration. Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 28. september 2020
Vurdering
Hammerslag