2110/251
Koreansk vase af porcelæn, kugleformet med dekoration i underglasur blå. Joseon dynasti, 19. årh. H. 22 cm.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Afslag og revner.
Ældre malerier, møbler og varia, 8. marts 2021
Vurdering
Hammerslag