2434/1333
Vintage ygsæk af mørkebrunt quiltet læder med gyldne beslag, to kædehanke, en udvendig forlomme, et rum med snorelukning og mørkebrunt læderfor. H. 23 x B. 21 x D. 11 cm. Start 1980'erne.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og slitage på læder. Farveforskel på læder under flap. Eftermonterede uoriginale skruer under CC låse. Vintage og derfor uden datokode. Alle mål er cirkamål.
Smykker og Fashion, 21. august 2024
Vurdering
Hammerslag