1319/1706
En samling orientalske figurer, snusflasker, vedhæng samt æske af porcelæn, sten m.m. 20. årh. H. 5–13. L. 4–23. (21)
Mindre afslag og revner. Fremstår med alders- og brugsslitage. Porcelænsfigurer med manglende hovedprydelser.
Varia, 9. maj 2013
Vurdering
Hammerslag