2414/48
Bagerskilt af delvis bemalet og guldbronzeret træ i form af kronet bagerkringle holdt af to stående løver. Ophæng af sortmalet jern. 20. årh. H. 65. B. 98.
Proveniens: Balle Bageri, Djursland.
Enkelte mindre afskalninger. Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 1. april 2024
Vurdering
Hammerslag
32 bud