2138/436
Conrad Oscar Carlson, tilskrevet (f. København 1840, d. Dybbøl 1864)
Landskabsparti med en gående kvinde ved et bindingsværkhus. Usigneret. Olie på lærred. 30×33.
Talrige krakeleringer. Behov for rensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 20. september 2021
Vurdering
Hammerslag