2131/2018
Herrearmbåndsur af forgyldt stål. Model de Ville, ref. 111.0139. Mekanisk værk med manuelt optræk cal. 625. Gylden urskive med sorte visere. Senere rem af sort læder med forgyldt Omega C-spænde. Urets B. 32 mm. 1975.
Serviceret hos Knud Pedersen i 2019. Certifikat herfra medfølger.
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Rem med krakkeleringer. Uret fungerer, men der garanteres ikke for funktionaliteten.
Armbåndsure, 4. august 2021
Vurdering
Hammerslag
15 bud