2044/132
En samling Lineol figurer bestående af 53 livgardere, garderhus, 10 marinesoldater, Christian X til hest samt tre tyske soldater. Desuden Tobi Toys feltkanon i original æske. 1940–50erne. (69)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Krakeleringer. Mindre revner. Enkelte med løst hoved.
Ældre malerier, møbler og varia, 26. oktober 2020
Vurdering
Hammerslag