2119/200
Bochara tæppe, central Asien, Turkmenien. Klassisk gul design. 20. årh.s begyndelse. 220×330
Delvis slidte frynser. Let slitage langs kanter. Mindre misfarvning ved ene kant 3×20 cm. Enklte partier med synlige brugsspor.
Ældre malerier, møbler og varia, 10. maj 2021
Vurdering
Hammerslag