2119/​200

Bochara tæppe, central Asien, Turkmenien. Klassisk gul design. 20. årh.s begyndelse. 220×330

Delvis slidte frynser. Let slitage langs kanter. Mindre misfarvning ved ene kant 3×20 cm. Enklte partier med synlige brugsspor.

Ældre malerier, møbler og varia, 10. maj 2021

Vur­dering

10.000 DKK

Hammerslag