110/278
Agnes Slott-Møller (f. København 1862, d. Fyn 1937)
Aftenstemning, antageligt nær Ryomgård. Sign. Agnes Slo... Olie på lærred, monteret på pap. Kunstnerramme belagt med bladguld. 18×25.
Afbildet
Retoucheringer. Reparation.
Ældre malerier, 8. maj 2007
Vurdering
Hammerslag