2137/​982

Dansk snedkermester

Skammel med stel af bøg. Sæde betrukket med nigerskind. H. 43. L. 49. D. 33.

Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker. Skind med pletter og smuds. MIndre krakeleringer på kanter af skind.

Moderne kunst og design, 14. september 2021

Vur­dering

2.000–3.000 DKK

Hammerslag

1.000 DKK

1.000 DKK