2137/982
Dansk snedkermester
Skammel med stel af bøg. Sæde betrukket med nigerskind. H. 43. L. 49. D. 33.
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker. Skind med pletter og smuds. MIndre krakeleringer på kanter af skind.
Moderne kunst og design, 14. september 2021
Vurdering
Hammerslag