1703/148
Dansk empire dragkiste af egetræ. 19. årh.s første halvdel. H. 120. B. 122. D. 54.
Forventelige alderstegn, herunder gamle småskrammer og mærker. To skuffer mangler låse. Nøgle medfølger.
Ældre malerier og møbler, 16. januar 2017
Vurdering
Hammerslag
21 bud