2003/813
Ernst Voss
Standerlampestel med hvidlakeret stamme. Base af messing. Udført hos Voss. H. 150.
Brugsslitage, herunder ridser, mærker, smuds og rustpletter. Greb med defekt flet. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Moderne kunst og design, 14. januar 2020
Vurdering
Hammerslag