2014/113
Møblement af forgyldt træ, sofa og fire stole betrukket med gråt silke samt rundt bord med plade af marmor. Rokoko form, 20. årh.s begyndelse. Sofa L. 210. (6)
Enkelte ridser og mærker. Brugsslitage. Betræk falmet.
Ældre malerier, møbler og varia, 30. marts 2020
Vurdering
Hammerslag
25 bud