2436/249
Samling engelsk sølv, bestående af smal vase på rund fod, mester antagelig Geoffrey Martin Billings, London 1971; tumling, mestermærke WW, London 2002; blækhus, mester A & J Zimmerman Ltd, Birmingham 1918 og lille victoriansk skål, William Hutton & Sons Ltd, London 1898. Vægt ekskl. blækhus 230 g. H. 5–15,5 cm. (4)
Stand
Fremstår med alders- og brugsslitage. Mindre buler, ridser og mærker.
Auktion
Ældre malerier, møbler og varia, 2. september 2024
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
9 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||