2435/​902

“Charlottenborg”. PH 6½-6 pendel med skærme af hvidlakeret metal. Udført hos Louis Poulsen. H. 50. Diam. 65.

Litteratur: “Tænd”, afb. s. 243.

Dette emne handles i fuldmoms
Stand

Brugsslitage. Ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.

Auktion
Kategori
Vur­dering

3.000 DKK

Solgt

Hammerslag

2.800 DKK  

17 bud

Tidspunkt Byder Bud
802222 2.800 DKK
827879 (Autobud) 2.700 DKK
802222 2.600 DKK
827879 (Autobud) 2.500 DKK
802930 2.400 DKK
827879 2.300 DKK
802930 2.200 DKK
827879 (Autobud) 2.100 DKK
815067 2.000 DKK
827879 (Autobud) 1.950 DKK
815067 1.900 DKK
827879 (Autobud) 1.850 DKK
815067 1.800 DKK
827879 1.650 DKK
815067 1.600 DKK
827879 1.550 DKK
815067 1.500 DKK