12016/15
Maurice Estève (f. Culan, Cher 1904, d. sst. 2001)
Matinailles. 1956. Sign. Estève "Epreuve d'artiste. Litografi i farver. Trykt hos Mourlot. 45×56,2. Uindrammet.
Oplag på 200 ekspl + enkelte kunstnereksemplarer.
Let gulnet, spor at montering på bagside, ellers perfekt stand.
Kunst, antikviteter & design, 16. april 2020
Vurdering
Hammerslag