2416/138
Samling på fem grønlandske figurer af fedtsten, udskåret i form af sæler, fabeldyr og moder med barn. Delvist sign. hhv. D.K., og ? Jessen. 20. årh. H. 2,5–12. (5)
Moder med barn med reparation ved barnets fod. Ene fabeldyr med reparation.
Ældre malerier, møbler og varia, 15. april 2024
Vurdering
Hammerslag