1927/​2006

Omega

Herrearmbåndsur af 18 kt. guld, ref. 28.10. Automatisk bumper værk. Lys urskive med forgyldte visere og timemarkører. Senere rem af brunt læder med forgyldt C-spænde. Urets diam. 35 mm. 1940'erne.

Værknummer 10997425.

Omega æske medfølger.

Fremstår med mindre alders- og brugsspor. Uret fungerer, men der garanteres ikke for funktionaliteten.

Armbåndsure, 3. juli 2019

Vur­dering

10.000–12.000 DKK

Hammerslag