1927/2006
Herrearmbåndsur af 18 kt. guld, ref. 28.10. Automatisk bumper værk. Lys urskive med forgyldte visere og timemarkører. Senere rem af brunt læder med forgyldt C-spænde. Urets diam. 35 mm. 1940'erne.
Værknummer 10997425.
Omega æske medfølger.
Fremstår med mindre alders- og brugsspor. Uret fungerer, men der garanteres ikke for funktionaliteten.
Armbåndsure, 3. juli 2019
Vurdering
Hammerslag