2433/​59

Tysk barok chatol af nøddtræ og nødderod, overdel med facet slebet spejlglas, skrivekalp bag hvilken skuffer og rum, underdel med skriveplade og fire svungne ligeknækkede skuffer. Restaureret, 18. årh. H. 228. B. 143. D. 62.

Ridser og mærker. Brugsslitage. Restaureret. Nøgle medfølger.

I Lyngby
Vur­dering

10.000–15.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?