1635/1723
Tantalus af egetræ med montering af forniklet metal, to karafler og tre bægre af slebet glas. 20. årh. H. 29.
Brugs- og alderspatina, herunder mindre ridser og mærker. Nøgle medfølger ikke, låg ulåst.
Varia, 1. september 2016
Vurdering
Hammerslag
11 bud