2443/​511

Axel Munch (f. Gudhjem 1918, d. 1974)

Lysfyldt interiør. Sign. AM Gudhjem 57. Olie på lærred. 80×100.

Original stand. Generelle små og stabile optørringsrevner og krakeleringer. Mindre afsklaninger og et stødmærke langs nederste kant.

Moderne kunst og design, 22. oktober 2024

Vur­dering

20.000–25.000 DKK

Hammerslag

14.500 DKK

14.500 DKK
14.000 DKK