2443/511
Axel Munch (f. Gudhjem 1918, d. 1974)
Lysfyldt interiør. Sign. AM Gudhjem 57. Olie på lærred. 80×100.
Original stand. Generelle små og stabile optørringsrevner og krakeleringer. Mindre afsklaninger og et stødmærke langs nederste kant.
Moderne kunst og design, 22. oktober 2024
Vurdering
Hammerslag