Niels O. Møller (f. 1920, d. 1982)
Cirkulært udtræksbord af palisander, med sammenklappelig tillægsplade under bordpladen. Model 15. Udført hos J.L. Møller, Højbjerg. H. 72. Diam. 123. L. 174.
CITES certifikat medfølger.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Enkelte ridser og mærker. Enkelte vandskjolder på pladen. Delvist falmet.
Moderne kunst og design, 29. januar 2013
26 bud